Служба автомобільних доріг
у Черкаській області

» Прес-центр » новини » Затори на автодорогах області були спричинені стихійними снігопадами з мокрим снігом та дощем

Затори на автодорогах області були спричинені стихійними снігопадами з мокрим снігом та дощем

Станом на ранок 22 січня на території Черкаської області проблемні ділянки доріг відсутні. Рух автотранспорту на автодорозі М-05 Київ – Одеса повністю розблоковано та забезпечено по двох смугах в обох напрямках.

Внаслідок суттєвого ускладнення погодних умов, протягом 17-19 січня на території Черкаської області спостерігалося сильні снігопади, хуртовини, шквальний вітер та налипання мокрого снігу. На територій області 17 січня утворився сніговий покрив товщиною від 30 см до понад 1 метру. Особливе ускладнення погодних умов спостерігалося за заході області, зокрема, в Уманському та навколишніх районах. Місцями тут сніговий покров досягав 1 метру 30 см.

За даними Черкаського обласного центру з гідрометереології, вже 18 січня опади в області досягли критеріїв стихійного гідрометеорологічного явища. Також стихійного явища набуло налипання мокрого снігу в Уманському, Жашківському, Канівському, Звенигородському, Золотоніському районах . Загалом з 17 по 19 січня в області випало від 0,7 до 1,6 місячної норми опадів.

До надзвичайної ситуації, яка виникла, автодорожники області були готові у повній мірі: у достатній кількості заготовлено фрикційні матеріали, технічну сіль, паливно-мастильні матеріали. Було підготовлено техніку для зимового утримання автодоріг області. Але та кількість опадів, які випала в Черкаській області 17-19 січня, були непередбачуваною, що привело до заторів на автодорогах Черкащини.

Роботи із очищення проїзної частини від снігу для забезпечення безпечного і безперешкодного проїзду автодорогами загального користування державного значення філіями ДП «Черкаський облавтодор» розпочалися ще з вечора 17 січня. І з того часу роботи по зимовому експлуатаційному утриманню автодоріг проводяться цілодобово. Щоденно на автодорогах області працює понад 170 одиниць спецтехніки, з 17 по 22 січня використано близько 8 тис. тонн протиожеледної суміші. Працівники філій ДП «Черкаський облавтодор», які були задіяні у роботах із очищення проїзної частини від снігу та оброблення протиожеледної сумішшю, працюють беззмінно, практично цілодобово. В той же час, неможливо швидко виконати роботи із очищення проїзної частини доріг від снігу старою технікою, випуску 70-80 років минулого століття. Найновіша автодорожня спецтехніка купувалася на початку 2000 років. Також до очищення автошляхів області було залучено спецтехніку сторонніх організацій.

Затори на автошляхах області виникли через те, що водії великовагового транспорту по всяк час не дотримувалися Правил дорожнього руху, обганяли, йшли на випередження інших машин. Також вони не зважали введене тимчасове обмеження на рух вантажівок деякими автодорогами області через сильні снігопади і продовжували рух. Їх автомобілі не були обладнані спецзасобами для поїздок в ожеледицю. Тому в результаті на деяких автодорогах утворилися затори із вантажівок, і спецтехніка не змогла вчасно очистити проїзну частини автодоріг від снігу та обробити її протиожеледними сумішами. Та, незважаючи на всі ці негаразди, вже ввечері 19 січня вдалося розблокувати рух автотранспорту по автодорозі М-05 Київ-Одеса

На даний час ситуація на автошляхах Черкаського краю змінюється на краще. Усі філії ДП Черкаський облавтодор» та залучені підрядні організації продовжують працювати у посиленому режимі для забезпечення безпечного і безперешкодного проїзду автодорогами області. Продовжуються роботи із поступового оброблення протиожеледними матеріалами проїзної частини автодоріг до повної ліквідації льодового накату.

Зважаючи на ускладнення погодних умов, Служба автомобільних доріг у Черкаській області закликає водіїв утриматися від поїздок на час негоди та забезпечити безперешкодну роботу снігоприбиральної техніки.

Служба автомобільних доріг у Черкаській області наголошує, що під час роботи спецтехніки водії транспортних засобів мають забезпечити її безперешкодний рух та не створювати заторів. Та закликає водіїв бути уважними та обережними за кермом. Неухильно дотримуватися правил дорожнього руху, не перевищувати допустиму швидкість і не виконувати ризикованих маневрів.

Служба автодоріг області просить усіх водіїв з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення робіт із зимового утримання автошляхів.

Прес-служба САД у Черкаській області