УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Черкаській області

» Прес-центр » новини » На Черкащині дорожники готуються до ремонтних робіт на автошляхах області

На Черкащині дорожники готуються до ремонтних робіт на автошляхах області

В Службі автомобільних доріг у Черкаській області 27 березня відбулася спільна нарада за участі начальника Служби автодоріг області Владислава Демиденко, директора ДП «Черкаський облавтодор» Руслана Левченка, проектної організації ДП «Укргіпродор», заступника голови Черкаської облдержадміністрації Костянтина Омаргалієва та членів Громадської ради при Службі автомобільних доріг.

На нараді розглядалися питання щодо завершення робіт із зимового утримання автомобільних доріг області; проведення робіт з ліквідації ямковості на автодорогах загального користування державного значення; роботи з поточного середнього ремонту, капітального ремонту, реконструкції автодоріг державного значення; проектно-вишукувальні роботи майбутніх років.

Директор ДП «Черкаський облавтодор» Руслан Левченко зазначив, що цього року було вжито усі необхідні заходи для своєчасного реагування при погіршенні погодних умов та для оперативного забезпечення проїзду автодорогами. Роботи із зимового утримання автошляхів виконувалися відповідно діючим вимог норм та стандартів правил зимового утримання. ДП «Черкаський облавтодор» згідно паспорту підготовки до зими був забезпечений у достатній кількості протиожеледними матеріалами та технічною сіллю, було створено достатній запас паливо-мастильних матеріалів, підготовлено спецтехніку. Крім цього, додатково закуповувалася технічна сіль та інертні матеріали для приготування протиожеледних сумішей.

Як зазначив начальник Служби автомобільних доріг у Черкаській області Владислав Демиденко, цьогорічна зима розпочалася лише 9 січня. За інформацією Черкаського гідрометеоцентру, з грудня по сьогоднішній день в області випало 1,5-2 норми опадів, що є 2 показником по кількості за увесь період спостережень після 1966 року. А з початку березня у Золотоноші вже випало 3 місячні норми опадів, що є абсолютним рекордом за 120 років. Крім того,в області в березні висота снігу була від 8 до 17 см, хоча такі снігозапаси невластиві для цього часу і спостерігаються у нас 1 раз на 5-6 років.

Начальник Служби автомобільних доріг у Черкаській області Владислав Демиденко

Також обговорювалися питання децентралізації доріг та сфери впливу Служби автомобільних доріг області. Керівник Служби Владислав Демиденко наголосив, що з початку 2018 року Служба автомобільних доріг є балансоутримувачем лише доріг загального користування державного значення. Місцеві ж шляхи, а це 4372,1 км, в межах децентралізації, перейшли на баланс Черкаської облдержадміністрації, яка, в свою чергу, керуючись постановами КМУ №1085 від 20.12.2017 р. і займається розподілом коштів на експлуатацію, поточний капітальний та реконструкцію мережі доріг у Черкаській області.

На відповідальності Служби автомобільних доріг залишилось 1770,7 кілометрів автодоріг державного значення. До цих доріг увійшли: міжнародні - 217,4 км, національні - 444,9 км, регіональні - 293,3 км, територіальні - 815,1 км - зазначив Владислав Демиденко.

Також зазначили стратегію ремонту доріг у 2018 році та за які кошти. Начальник САД у Черкаській області Владислав Демиденко ознайомив присутніх із постановами КМУ «78-р від 17.01. 2018 р. та №60 від 7.01.2018 р. «Про затвердження об’єктів ремонтів на поточний рік та обсяги їх фінансування».

Вже весною, з настанням сприятливих погодних умов, на замовлення Служби автомобільних доріг в області розпочнуться роботи з аварійного ямкового ремонту. За словами Владислава Демиденка, ямковий ремонт - вимушений захід. Такий ремонт дозволить забезпечити проїзд та убезпечити учасників дорожнього руху від аварійних ситуацій. Крім того, ямковий ремонт у першу чергу спрямований на забезпечення безпечного проїзду автотранспорту на тих ділянках доріг, які не увійшли до переліку доріг для виконання середнього поточного ремонту. Ямковий ремонт у першу чергу спрямований на забезпечення безпечного руху автомобільного транспорту.

У 2017 році у межах виділеного фінансування було відремонтовано 61 км доріг державного значення, що у кілька разів більше ніж у попередні роки.

Так, на 2018 рік згідно постанов уряду на виконання поточного середнього ремонту заплановано 580 177,3 тис грн. Він зазначив, що це невелика сума для області, адже була складна зима, численні переходи через «0», дощі, морози і т.д., що спричинило руйнування асфальтобетонного покриття.

Крім того, керівник Служби автодоріг області Владислав Демиденко пояснив, що в межах фінансування цього року продовжиться ремонт мосту через Дніпро на автодорозі Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань, дві ділянки на автодорозі М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка та ділянка на автодорозі Н-01 Київ-Знам’янка. За його словами, відновлення доріг - процес поступовий і за рік відремонтувати мережу, яка руйнувалася десятиліттями - неможливо.

Цього року кошти державного бюджету будуть спрямовані на реконструкцію шляхопроводу через залізничну колію та підходи до нього на км 535+690 автодороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка. Крім того, поточний середній ремонт пройде на двох ділянках автодороги М-05 Київ-Одеса, на трьох ділянках автодороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка, на ділянці автодороги Н-01 Київ-Знам’янка, двох ділянках автодороги Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук та на двох мостах на цій дорозі через річки Рось та Росава, а також провести ремонт на ділянці автодороги Т-24-09 /М-03/-Драбів-Золотоноша. Крім того, у 2018 році заплановано провести відновлення близько 10 км зношеного асфальтобетонного покриття шляхом влаштування покриття з органо-мінеральної суміші.

Начальник Служби автодоріг області Владислав Демиденко зазначив, що дорожній комплекс області повністю готовий до початку будівельного сезону.

Прес-служба САД у Черкаській області