УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Черкаській області

» Прес-центр » новини » Реформування дорожньої галузі у Черкаській області

Реформування дорожньої галузі у Черкаській області

В Україні іде активна кампанія з децентралізації. Органи влади на місцях отримають більше повноважень і, відповідно, грошей. Під децентралізацію потрапляють і дороги.

З 1 січня 2018 року дороги місцевого значення змінять свого балансоутримувача. Замість Укравтодору ними опікуватиметься облдержадміністрації.

Кошти на ремонти та утримання таких автодоріг надходитимуть з Дорожнього фонду, який запрацює з початку 2018 року та буде наповнюватись з трьох джерел: акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти і з імпортованих на митну територію України транспорту і шин. Ці грошові надходження не можна буде використати на щось інше, крім ремонту доріг. На повну фонд почне працювати у 2020 році. У 2018 році тільки 50% податків будуть направлені на дороги, в 2019 - 75%, а в 2020-му - 100%.

Розподіл коштів по областях буде пропорційний протяжності доріг, які знаходяться на балансі ОДА та здійснюватиметься за рахунок територіальних дорожніх фондів, які безпосередньо пов'язані з Дорожнім фондом. Тобто, скільки кілометрів доріг буде на балансі, стільки і надійде коштів. Наразі на балансі Служби автомобільних доріг у Черкаській області перебуває 6 138,7 кілометрів автомобільних доріг загального користування. Та вже з нового року 4 372,1 кілометрів автодоріг відійдуть у підпорядкування Черкаської облдержадміністрації.

За попередніми розрахунками, близько 430 мільйонів гривень надійде до бюджету Черкаської області для ремонту та утримання обласних та районних доріг загального користування місцевого значення.

Працівниками Служби автомобільних доріг проведено інвентаризацію доріг, підготовлено проекти актів приймання-передачі, визначено склад комісій.

Прес-служба САД у Черкаській області