УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Черкаській області

» Прес-центр » новини » Ремонт трьох ділянок головної транспортній артерії Н-16 – на завершальній стадії

Ремонт трьох ділянок головної транспортній артерії Н-16 – на завершальній стадії

На 20 км ділянок автодороги Н-16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань, які ремонтує Група компаній "Автострада", вже укладено верхній шар покриття – щебенево-мастиковий асфальтобетон, паралельно облаштовується інфраструктура.

Автодорога державного значення Н-16 проходить через всю Черкаську область зі сходу на захід, з’єднує лівобережну частину Черкащини із західною частиною, з містом Умань, при цьому не ремонтувалася близько 40 років. Тож оновлення дорожнього одягу є більш ніж актуальним, яке цього року виконується у рамках програми Президента України «Велике будівництво».

Наразі компанія «Автострада» виконує поточний середній ремонт трьох ділянок загальною протяжністю 36 км автодороги Н-16 – від об’їзної міста Шпола до закінчення об’їзної міста Звенигородка. В ході ремонту влаштовано основу зі щебенево-піщаної суміші обробленої цементом та двох шарів асфальтобетону – вирівнюючий шар крупнозернистого асфальтобетону та фінішний верхній шар зі щебенево-мастикового асфальтобетону.

У ході робіт на ділянках фахівці Автостради:

- влаштовують з’їзди;

- укріплюють узбіччя;

- влаштовують сучасну систему водовідведення;

- встановлюють відбійники;

- наносять розмітку та встановлюють нові дорожні знаки.

 

На пішохідних переходах встановлюється автономне освітлення з сонячними панелями. Також буде облаштовано 9 автобусних зупинок.

 

Окрім того, компанія «Автострада» відновлює 4 мостових споруди на автодорозі Н-16. На двох мостах – у селах Княжа та Багачівка – ремонт майже завершено. У ході відновлення цих об’єктів було демонтовано старе покриття, виконано армування та влаштування монолітної плити, а також гідроізоляції. Встановлено нове бар'єрне огородження.

 

На об'їзній міста Звенигородка ремонтується міст через річку Гнилий Тікич та шляхопровід, загальною протяжністю 134 м. Наразі тривають роботи з демонтажу старого покриття та армування верхнього шару. Забезпечено рух однією стороною дороги.

 

До робіт залучено 200 працівників та 100 одиниць дорожньо-будівельної техніки. Власна ґрунтозмішувальна установка та асфальтобетонний завод компанії «Автострада» забезпечують потребу у матеріалах.

Цьогоріч компанія «Автострада» вже відремонтувала низку ділянок автодороги Н-16. Загалом цього року компанія відремонтує 52 кілометри автодороги Н-16. Заплановано, що всі основні роботи на об’єктах завершаться до середини жовтня.

 

Черкащина багата визначними місцями, тож відновлення ключової транспортної артерії області не тільки значно підвищить комфорт місцевих жителів, а й сприятиме розвитку туристичного потенціалу регіону.

 

Цього року на Черкащині відновлюється 12 ділянок автодороги Н-16 у всіх районах Черкаської області у рамках програми Президента України «Велике будівництво». Загалом цьогоріч буде відновлено 127,7 км цієї автодороги.

 

Звертаємося до усіх учасників дорожнього руху з проханням бути уважними, рухайтесь відповідно до встановлених знаків у місцях проведення ремонтних робіт!

#Укравтодор #Велике_будівництво

Пресслужба САД у Черкаській області