УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Черкаській області

» Прес-центр » новини » Розпочався ремонт автодороги міжнародного значення М-05 Київ-Одеса

Розпочався ремонт автодороги міжнародного значення М-05 Київ-Одеса

Розпочались роботи з поточного середнього ремонту на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-05 Київ-Одеса на ділянці км 143+028 – км 152+918. Сьогодні підрядною організацією ведуться роботи із демонтажу старого асфальтобетонного покриття – проводиться його фрезерування.

На замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області, поточний середній ремонт ділянки автодороги М-05, протяжністю майже 9,9 км, буде проведено у Жашківському районі від кордону з Київською областю і до закінчення міста Жашків у напрямку Умані.

Ремонтні роботи розпочалися із правого проїзду автодороги М-05 Київ-Одеса. На час проведення ремонтних робіт рух транспорту правим проїздом перекрито, і відбувається по лівому проїзду у реверсному режимі.

Під час проведення поточного середнього ремонту ділянки автодороги М-05 буде проведено укріплення та підсилення існуючого дорожнього одягу, укріплено узбіччя та влаштовано водовідведення з проїзної частини автодороги. Буде влаштовано новий вирівнюючий та верхній шар асфальтобетонного покриття, з’їзди з автодороги.

Проектом проведення поточного середнього ремонту заплановано ремонт двох шляхопроводів на ділянках км 147+018 та км 147+253. Під час ремонту шляхопроводів влаштують водовідведення зі штучних споруд, нові деформаційні шви, вирівнюючий та верхній шар асфальтобетонного покриття на прогонових будовах шляхопроводів.

Також на цій ділянці автодороги М-05 Київ-Одеса передбачено ремонт автопавільйонів громадського транспорту, зупинкових майданчиків та громадських туалетів. Буде проведено роботи із укріплення та планування узбіччя, обрізання порослі та крон дерев.

По завершенню робіт з влаштування нового дорожнього покриття, влаштують нову дорожню розмітку холодним пластиком, острівці безпеки, встановлять нові дорожні знаки та встановлять нове дорожнє огородження.

Технічний нагляд за проведенням робіт здійснюють спеціалісти Відділу якості, технічного контролю та нових технологій і Лабораторії з контролю якості Служби автомобільних доріг у Черкаській області та ДП «Дорожній контроль якості».

Дорожнє покриття по всій протяжності автодороги М-05 Київ-Одеса цієї весни опинилося у неналежному стані через багато факторів, які не залежать від дорожників. Внаслідок тривалої експлуатації, через недостатність фінансування дорожньої галузі протягом останніх десятиріч, порушення міжремонтних термінів, інтенсивний рух великовагового транспорту та понаднормове завантаження вантажівок, що їздять цим маршрутом, дорожнє покриття автодороги М-05 Київ-Одеса зазнало значних руйнувань і потребує відповідних ремонтних робіт.

 

Окрім того, на всій протяжності автодороги М-05 Київ-Одеса у межах Черкаської області завершується ліквідація ямковості та деформацій покриття. Станом на 1 квітня ліквідовано понад 97% ямковості на площі майже 11 тис. кв. м. На найбільш вражених ямковістю ділянках дороги було влаштовано новий верхній шар асфальтобетонного покриття.

На іншій автодорозі міжнародного значення М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка, що проходить Черкащиною, ліквідовано більше 72% ямковості, на площі понад 1,5 тис. кв. м.

 

Служба автомобільних доріг у Черкаській області рекомендує водіям заздалегідь планувати свій маршрут, враховуючи дану інформацію, та з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення ремонтних робіт.

А також закликає водіїв будьте пильними та максимально уважними у місцях проведення дорожніх робіт, дотримуйтесь вимог Правил дорожнього руху, звертайте увагу на попереджувальні знаки та дбайте про власну безпеку та безпеку інших. Адже на автошляхах працюють люди! Будьте уважними та взаємоввічливими.

Прес-служба САД у Черкаській області