Служба автомобільних доріг
у Черкаській області

» Прес-центр » новини » У Христиніському районі розпочалися підготовчі роботи з реконструкції шляхопроводу на міжнародній трасі М-12

У Христиніському районі розпочалися підготовчі роботи з реконструкції шляхопроводу на міжнародній трасі М-12

На автомобільній дорозі міжнародного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка на ділянці км 520+101, на замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області, у Христиніському районі тривають підготовчі роботи до початку реконструкції шляхопроводу через залізничну колію та підходів до нього.

    

Після отримання всіх необхідних дозвільних документів, ведуться роботи з влаштування тимчасової об’їзної дороги з асфальтобетонним покриттям. Також ведуться роботи із перенесення комунікацій та влаштування тимчасового залізничного переїзду зі шлагбаумом та семафором.

На період виконання робіт з реконструкції шляхопроводу, рух штучною спорудою для усіх видів транспорту буде закрито. Але поруч буде влаштовано тимчасову об’їзну дорогу. На автодорозі М-12 облаштують необхідні тимчасові дорожні знаки, інформаційні панно та інші технічні засоби організації руху (відповідно до Схеми об’їзду, погодженої з Управлінням патрульної поліції у Черкаській області). Демонтажні роботи на шляхопроводі розпочнуться тільки після завершення будівництва тимчасової об’їзної дороги.

 

Шляхопровід через залізничну колію на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка (через м. Вінницю) на ділянці км 520+101 побудований ще у 1961 році. В результаті довготривалої експлуатації (більше 58-ти років), негативного впливу кліматичних умов, збільшення інтенсивності руху автомобільного транспорту, у тому числі великовагового більше 40 тонн, сталося руйнування балок прогонових будов, деформаційних швів та асфальтобетонного покриття. Зараз шляхопровід експлуатується в обмеженому режимі (на штучній споруді введено обмеження руху транспортних засобів вагою більше 15 тонн) і вимагає спеціального постійного контролю за його технічним станом.

Реконструкція шляхопроводу передбачає розширення проїжджої частини, облаштування нових опор шляхопроводу, прогонових споруд, заміну балок, влаштування водовідведення, облаштування тротуару, влаштування нового бар’єрного та перильного огородження, нанесення дорожньої розмітки, влаштування штучного освітлення мосту. Також буде влаштовано нове асфальтобетонне покриття на підходах до шляхопроводу, встановлено нові дорожні знаки. Роботи з реконструкції шляхопроводу будуть завершені до кінця 2019 року.

 

Останній раз реконструкція штучної споруди на автошляхах Черкаської області проводилася минулого року - на автодорозі М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка було проведено реконструкцію шляхопроводу через залізничну колію на ділянці км 535+696. Було демонтовано старий шляхопровід, який був в аварійному стані, та, на його місці, збудовано новий.

Частина автодороги державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знамʼянка у межах Черкаської області, протяжністю 37 км, є частиною транснаціонального транспортного коридору «GO Highway». Торік, відповідно до програм Уряду, у межах Черкаської області було відновлено дорожнє покриття автомобільної дороги М-12 загальною протяжністю 27,7 км.

Служба автомобільних доріг у Черкаській області рекомендує водіям заздалегідь планувати свій маршрут, враховуючи дану інформацію, та з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення ремонтних робіт. А також закликає водіїв бути уважними та обережними за кермом, дотримуватися правил дорожнього руху, не перевищувати допустиму швидкість і не виконувати ризикованих маневрів. Будьте уважними та взаємоввічливими.

Прес-служба САД у Черкаській області