УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Черкаській області

» Прес-центр » новини » В Уманському районі урочисто введено в експлуатацію шляхопровід на автодорозі державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка.

В Уманському районі урочисто введено в експлуатацію шляхопровід на автодорозі державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка.

В Уманському районі 8 грудня було урочисто введено в експлуатацію шляхопровід на ділянці 535+690 автодороги державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка.

Перед відкриттям шляхопроводу для проїзду автотранспорту, його оглянув голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець. Під час робочого візиту голова Черкаської ОДА Олександр Вельбівець зауважив, що ремонт доріг області – це стратегічне, а тому – пріоритетне питання як в області, як і загалом в країні. Він подякував представникам підрядної організації, яка виконувала роботи, висловивши сподівання на довготривалу службу відремонтованої дороги.

    

Начальник Служби автомобільних доріг у Черкаській області Владислав Демиденко доповів, що у рамках відновлення міжнародної автодороги М-12 було проведено реконструкцію шляхопроводу через залізничну колію та підходів до нього на ділянці км 535+690. Ці роботи виконувало підрядне підприємство ТОВ «МОСТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ», яке перемогло у тендері, надавши найбільш привабливу цінову пропозицію, що проводився у системі державних закупівель «ProZorro». Загалом було задіявши 110 одиниць техніки та механізмів. Роботи з реконструкції шляхопроводу розпочалися у червні 2018 року, тривалість реконструкції – 6 місяців.

   

Під час реконструкції шляхопроводу було розширено проїзну частину, облаштовано нові опори шляхопроводу, прогонові споруди, замінено балки, влаштовано водовідведення, облаштовано тротуари, влаштовано нове бар’єрне та перильне огородження, влаштовано залізобетонну монолітну плиту, деформаційні шви, влаштовано нове асфальтобетонне покриття на підходах до шляхопроводу, нанесено дорожню розмітку та встановлено нові дорожні знаки.

Старий шляхопровід через залізничну колію на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка (через м. Вінницю) на ділянці км 535+690 було побудовано ще у 1961 році. В результаті його довготривалої експлуатації (більше 56-ти років), негативного впливу кліматичних умов, збільшення інтенсивності руху автомобільного транспорту, у тому числі великовагового більше 40 тонн, відбувалося руйнування балок прогонових будов, деформаційних швів та асфальтобетонного покриття. Останнім часом шляхопровід експлуатувався у обмеженому режимі (на штучній споруді було введено обмеження руху транспортних засобів вагою більше 15 тонн) і він вимагав спеціального постійного контролю за його технічним станом.

   

За висновками експертів, габарити старого шляхопроводу, міцність бетону плит прогонової будови не відповідали діючим нормам, вантажопідйомність плит прогонової будови та опор не відповідали наявному навантаженню, місцями було зруйновано захисний шар бетону плит проїзної частини; спостерігалася корозія арматури тощо.

Окрім того, цього року було виявлено наскрізний пролом бетонної плити з оголенням та корозією арматури, що знижувало поперечну жорсткість прогонової будови та її несучу здатність. Відповідно до висновків державного підприємства «Державний дорожній науково-дослідний інститут ім. М.П. Шульгіна», шляхопровід потребував негайної реконструкції та перебудови.

Інтенсивність руху автомобільного транспорту на автомобільній дорозі державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка, яка є ділянкою транснаціонального транспортного коридору «GO Highway» (Балтійське море – Чорне море), з’єднує Захід і Схід країни, з року в рік зростає, та на даний час становить майже 9 тис. автомобілів на добу. Тож реконструкція шляхопроводу проходила з врахуванням перспективи збільшення інтенсивності руху автотранспорту під параметри автомобільної дороги вищої категорії.

На період виконання робіт з реконструкції шляхопроводу на ділянці автодороги М-12 рух шляхопроводом для всіх видів транспорту було закрито. Поруч було влаштовано тимчасову об’їзну дорогу, на якій було влаштовано асфальтобетонне покриття для забезпечення руху усіх видів транспорту.

Останній раз реконструкція штучної споруди на автошляхах Черкаської області проводилася у 2012 році - на автодорозі М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка було проведено реконструкцію мосту через річку Ревуха в Уманському районі.

Окрім того, в Уманському та Христинівському районах було проведено поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка проводився на ділянках км 513+515 – км 578+928, км 513+515 – км 519+425, км 520+800 – 521+500, км 525+000 – км 531+100, км 540+000 – 543+396. Роботи проводило підрядне підприємство ТОВ «ШРБУ-48», загалом було задіяно 232 одиниці техніки та механізмів.

Протяжність автомобільної дороги М-12 у рамках транснаціонального транспортного коридору «GO Highway» у межах Черкаської області складає 37 км. Цього року було відновлено та введено в експлуатацію 27,7 км цієї автодороги. Наступного року заплановано відновити ще 7 км автомобільної дороги загального користування державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка та провести реконструкцію шляхопроводу на ділянці км 520+101.

Загальна сума коштів, яка була використана на покращення стану транспортного коридору «GO Highway» у межах Черкаської області, складає 595 млн грн.

Прес-служба САД у Черкаській області